top of page

Genialne kasoterminale podbijają rynek - K2 Pay - Pospay Online - Ipos Pocket

Kiedy jedni zamykają firmy, inni instalują kasoterminale odporne na Nowy Ład i zwiększające obroty średnio o 26%. Ultranowoczesne urządzenia ułatwiające biznes przez 3 lata dotuje rząd i Fundacja Polska Bezgotówkowa do kwoty prawie 7000 zł. Niektóre można już odbierać za darmo, wystarczy ekspresowa weryfikacja w BIK.



2022 rok na rynku fiskalnym stoi pod znakiem fenomenalnych kasoterminali łączących funkcje fiskalne z płatniczymi. Aktualnie dostępne są już trzy urządzenia tego typu: K2 Pay, Pospay Online i Ipos Pocket. Wszystkie z nich znajdą Państwo w naszej ofercie. K2 Pay i Pospay Onlinehomologowane jako kasy online, czyli mogą być stosowane we wszystkich branżach, natomiast Ipos Pocket jest kasą wirtualną, która zgodnie z przepisami może być stosowana w branżach takich jak transport, hotelarstwo, gastronomia czy sprzedaż węgla.





Urządzenia różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością. Nasz flagowy, najtańszy i zarazem najbardziej funkcjonalny kasoterminal K2 Pay oparty jest o system Android, dzięki któremu może współpracować z większą ilością operatorów płatniczych, co daje lepsze możliwości negocjacji stawek transakcyjnych po darmowym okresie finansowanym przez Polskę Bezgotówkową, to bardzo przydatne jeśli zamierzają Państwo przyjmować na nim dużo płatności kartami. W cenie abonamentu otrzymają Państwo dostęp do przyjaznej aplikacji w chmurze "Moja Kasa Online", która umożliwia między innymi wystawianie faktur VAT, podgląd danych o sprzedaży czy kontrolę czasu pracy pracowników, funkcjonalności tej niezwykle przydatnej aplikacji są cały czas rozwijane i z pewnością sprawią, że prowadzenie biznesu będzie łatwiejsze. K2 Pay jest najtańszy nie tylko w zakupie, ale również w eksploatacji, jako jedyny w ramach abonamentu posiada pakiet gwarancyjny i pakiet serwisowy, dzięki temu nie poniosą Państwa żadnych dodatkowych kosztów podczas użytkowania urządzenia, można na tym sporo zaoszczędzić. Na przykład dwuletni obowiązkowy przegląd serwisowy to koszt w granicach 200-300 zł netto, w przypadku K2 usługa opłacona jest w całości w ramach abonamentu. Najpopularniejszy kasoterminal posiada również funkcję drukarki fiskalnej, dzięki temu może drukować paragony bezpośrednio z Państwa programu księgowo-magazynowego, nawet jeśli takie rozwiązanie nie jest Państwu aktualnie potrzebne to może przydać się w przyszłości, na przykład kiedy firma rozszerzy działalność o sprzedaż przez internet. Urządzenie można odebrać za darmo po szybkiej weryfikacji w BIK i Fundacji Polska Bezgotówkowa, realny koszt abonamentu w ramach programu Podatnik Bezgotówkowy przy umowie na 24 miesiące to zaczyna się od 19,58 zł w pakiecie Gold i 42,72 zł w pakiecie Silver.


Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach abonamentowych 89 zł i 109 zł, poniżej kalkulacja realnego kosztu jaki poniosą Państwo w programie Podatnik Bezgotówkowy w zależności od pakietu. Do wyliczeń ulgi przyjęliśmy podatek PIT 26%.

Koszt abonamentu

Pakiet Silver realny koszt

Pakiet Gold realny koszt

89

42,72

19,58

109

52,32

23,98



Drugi z dostępnych modeli - Ipos Pocket to rewelacyjny kasoterminal oparty na niezawodnym, mieszczącym się w kieszeni urządzeniu Verofone V240m. Każdy kto miał możliwość pracy z tym urządzeniem, wie że to czysta przyjemność. Pocket ze względu na specjalizacje wzbogacony został o dodatkowe funkcje branżowe takiej jak parkowanie paragonów, dzielenie rachunków, czy współpracę z popularnymi systemami gastronomicznymi. Urządzenie jako jedyne spełnia wyśrubowane wymogi "Polskiego Ładu" dla gastronomii, które określają, że dostawca przyjmujący płatność bezgotówkową poza siedzibą przedsiębiorstwa musi posiadać kasę fiskalną zintegrowaną z terminalem płatniczym. Programiści tworzący Pocket otwarci są na propozycje nowych funkcjonalności, które przekazują nam Klienci i na bieżąco aktualizują oprogramowanie urządzenia dostosowując je do specyfikacji branży horeca i transportowej, dlatego kupując ten nowoczesny sprzęt mogą się Państwo spodziewać miłego zaskoczenia w postaci nowych ciekawych funkcji w przyszłości. Pełna lista kodów PKD, które mogą korzystać z tego urządzenia:


  • Gastronomia: PKWiU 56.10; PKWiU 56.21; PKWiU 56.29 ; PKWiU 56.30

  • Zakwaterowanie: PKWiU 55.10; PKWiU 55.20; (PKWiU 55.30; PKWiU 55.90;

  • Transport: PKWiU 49.32.12.0, PKWiU 49.42.11.0; PKWiU 49.39.35.0; PKWiU 49.39.11.0; PKWiU 49.31.21.0; PKWiU 49.31.10.0; PKWiU 49.10; PKWiU 49.39.20.0); PKWiU 50.10.11.0; PKWiU 50.10.12.0; PKWiU 50.30.11.0; PKWiU 50.30.12.0; PKWiU 50.30.13.0; PKWiU 50.30.19.0; PKWiU 51.10.11.0; PKWiU 51.10.12.0;

  • oraz do rejestracji sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych przeznaczonych do celów opałowych.




Trzeci kasoterminal z dostępnych obecnie na rynku to Pospay Online, który powstał jako pierwszy samodzielnie działający terminal fiskalny już w 2016 roku i mimo braku systemu Android nadal cieszy się popularnością. Pospay ma większy rozmiar niż pozostałe kasoterminale, ale dla osób chcących używać go stacjonarnie, będzie to niewątpliwa zaleta, dlatego, że dzięki poszerzonej komorze papieru mieści się w nim rolka papieru o długości aż 20 metrów, która pozwala na nieskrępowaną pracę w trybie drukarki paragonów. Część fiskalną w tym uniwersalnym urządzeniu produkuje największy polski producent urządzeń tego typu, za którym stoją lata doświadczenia, natomiast część terminalową produkuje popularna na całym świecie chińska firma Pax. Ze względu na warunki cenowe (podwyższony koszt zakupu, obniżony abonament) nad urządzeniem powinni zastanowić się głównie Ci z Państwa, którzy nie będą korzystać z programu "Podatnik Bezgotówkowy', gdyż koszt początkowy 1799 zł nie może zostać rozłożony na raty i tym samym nie kwalifikuje się do ulgi na terminal tak jak w przypadku Ipos Pocket i K2 Pay.


Wszystkie kasoterminale w naszej ofercie posiadają własne aplikacje sprzedażowe i bezproblemowo łączą się z CRK (rządowym serwerem paragonów) dzięki wbudowanym kartom SIM, które dostarczane są w cenie abonamentu. Oprócz komunikacji GSM urządzenia posiadają również łączność WiFi - Ipos, K2 Pay oraz WiFi/Bluetooth - Pospay. Kasoterminale akceptują płatności kartami: chipowymi, magnetycznymi i zbliżeniowymi oraz płatności dokonywane za pomocą telefonu.


Odliczenie, dotacja, ulga


Na wszystkie kasoterminale przysługuje zwrot w kwocie 700 zł z tytułu zakupu kasy online, każdy dostępny jest również w programie "Polska Bezgotówkowa", co wiąże się z oszczędnościami z tytułu abonamentu i prowizji, jak i w programie "Podatnik Bezgotówkowy" dzięki któremu mogą Państwo zaoszczędzić do 2500 zł z tytułu opłat za terminal w ciągu roku. Ulgi i odliczenia przyznawane są niezależnie od modelu, ale różnią się od siebie kwotowo o czym piszę poniżej.


Państwowe Odliczenie 700 z tytułu zakupu kasoterminala


W pierwszej kolejności zaraz po zakupie odliczamy 700 zł z tytułu zakupu kasoterminala online. Przysługuje wszystkim podatnikom, którzy nigdy wcześniej nie stosowali w swojej działalności kasy fiskalnej. Kwotę 700 zł wystarczy odjąć od podatku w deklaracji VAT 7 lub jeśli nie są Państwo podatnikami VAT wystąpić z wnioskiem o zwrot na rachunek bankowy.


Dotacja do 1258 zł z programu Fundacji "Polska Bezgotówkowa"


Programem, z którego warto skorzystać przy okazji zakupu kasoterminala jest "Polska Bezgotówkowa" pozwalająca na instalacje 3 urządzeń bez abonamentu i prowizji od transakcji przez rok, z limitem do 100 tys. zł (limit 100 tys. dla każdego urządzenia, razem można uzyskać 300 tys. bezpłatnego obrotu), co daje oszczędność w skali roku w kwocie do około 1258 zł/sztuka (w zależności od modelu, o czym poniżej). Program promocji obrotu bezgotówkowego finansują wydawcy kart płatniczych, agenci rozliczeniowi oraz operatorzy kartowi Visa i Mastercard przy wsparciu Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Jesteśmy autoryzowanym partnerem organizatora akcji - Fundacji Polska Bezgotówkowa i chętnie pomożemy Państwu zakwalifikować się do programu.

Warto zwrócić uwagę, że Polska Bezgotówkowa działa inaczej w przypadku każdego urządzenia:


Pospay - brak abonamentu i prowizji od transakcji w okresie pierwszego roku, odpowiednio 39 zł netto i 0,69% Visa, 0,79% Mastercard od transakcji, co daje oszczędność 468 zł z tytułu abonamentu i do 790 zł z tytułu prowizji, razem 1258 zł/sztuka.


K2 Pay - abonament obniżony o 15 zł, brak prowizji od transakcji w trakcie pierwszego roku - 0,59% dla kart debetowych i 0,65% dla kart kredytowych VISA i Mastercard/Maestro, co daje oszczędność do 830 zł/sztuka.


Ipos Pocket - rabat 420 zł netto przy zakupie urządzenia lub 360 zł netto przy dzierżawie urządzenia, brak prowizji od transakcji 0,58% w trakcie pierwszego roku.



Ulga do 5000 zł z programu "Podatnik Bezgotówkowy"


Po darmowym roku finansowanym przez program "Polska Bezgotówkowa" będą mogli Państwo skorzystać z kolejnego programu tym razem finansowanego przez rząd o nazwie "Podatnik Bezgotówkowy", który pozwala na odliczenie do 2500 zł kosztów działania kasoterminali (w każdym roku). Ulga przysługuje każdemu kto spełnia kilka prostych warunków m.in. przyjmowanie płatności bezgotówkowych w odpowiedniej ilości. Pozwala na odliczenie do 200% lub 300% kosztów poniesionych z tytułu używania kasoterminala. Na przykład jeśli będzie to 39 zł miesięcznie w przypadku Ipos Pocket i Pospay Online, odliczą Państwo aż 18,64 zł, co sprawi, że realny koszt posiadania urządzenia wyniesie jedyne 20,36 zł. natomiast Jeżeli zdecydują się Państwo na kasoterminal K2 Pay w abonamencie za 89 zł i skorzystają z programu "Podatnik Bezgotówkowy" realny wydatek wyniesie jedyne 46,45 zł. Dzięki przyjaznym rozwiązaniom prawnym kasoterminale są obecnie najpopularniejszymi urządzeniami fiskalnymi, które wdrażamy u swoich Klientów.


W kalkulacjach posługiwałem się kwotami netto a do wyliczeń przyjąłem liniowy PIT.


Serdecznie dziękuję za przeczytanie tego tekstu, mam nadzieję, że pomoże Państwu w wyborze wymarzonego urządzenia, które poprawi Państwa komfort pracy i przyniesie dodatkowe dochody. Post będę na bieżąco aktualizował, jeśli pojawią się jakieś nowości lub sugestie z Państwa strony. Tymczasem zachęcam do kontaktu z naszymi specjalistami info@edikson.com 586005350, którzy chętnie pomogą Państwu wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie.






Z programu Podatnik Bezgotówkowy można korzystać bezterminowo szczegóły:

Comments


Ostatnie posty
Archiwum
bottom of page