top of page

WAGI I SZUFLADY

Ceny brutto - zawierają podatek VAT.  

Sprawne funkcjonowanie lokali usługowych i sklepów wspomagają różnego rodzaju urządzenia. Zaliczymy do nich przede wszystkim wagi sklepowe oraz szuflady kasowe. W sklepie Edikson znajdziecie Państwo spory wybór wag, które sprawdzą się w każdym rodzaju działalności. Proponujemy także praktyczne szuflady, które pozwolą uporządkować kapitał pieniężny i ochronią go przed kradzieżą.

Rodzaje wag sklepowych - oferta Edikson

Waga handlowa to niezbędne wyposażenie wielu sklepów i lokali usługowych. To niewielkie urządzenie pomiarowe służy przede wszystkim do ważenia towarów sprzedawanych na wagę. Warto wspomnieć, że cena takich produktów jest zazwyczaj podana za 1 kg lub 100 gr, a nie ilość sztuk.

W sklepie Edikson znajdziecie Państwo kilka rodzajów wag sklepowych:

1.    Wagi sklepowe proste
To najmniejsze urządzenia w naszej ofercie, wyróżnia je przede wszystkim dość mała platforma pomiarowa. Do zalet zaliczymy lekką konstrukcję oraz małe rozmiary, co znacznie ułatwia przenoszenie wagi z miejsca na miejsce. Proste wagi sklepowe sprawdzą się szczególnie w małych oraz średnich sklepach. Można je wykorzystać także w gastronomii.
2.    Wagi kontrolne
Wspomagają proces logistyki i są wykorzystywane głównie na magazynach. Wagi kontrolne można wykorzystać do kontroli cennych przedmiotów lub wadliwych produktów. Wszystko za sprawą bardzo wysokiej dokładności pomiaru.
3.    Wagi kalkulacyjne
W urządzeniach tego rodzaju można zaprogramować ceny jednostkowe, co przekłada się na przeliczanie wagi na cenę towaru. Ilość specjalnych kodów (nazywanych PLU) jest uzależniona od modelu wagi sklepowej kalkulacyjnej.
4.    Wagi handlowe wodoodporne
Obudowa oraz platforma pomiarowa są odporne na wodę oraz inne rodzaje cieczy. Urządzenia tego typu sprawdzą się szczególnie w sklepach mięsnych lub rybnych.
5.    Wagi sklepowe etykietujące
Największym atutem urządzenia jest drukowanie gotowych etykiet cenowych. Etykietę można następnie przykleić na produkcie. Wyróżnia je nieco większy rozmiar, ponieważ został wbudowany mechanizm drukujący. W etykietującej wadze do sklepu można zaprogramować większą ilość kodów PLU. Urządzenia tego rodzaju spotykamy najczęściej w średnich i dużych lokalach handlowych.
6.    Wagi platformowe
Wyróżniają je znacznie większe gabaryty oraz możliwość ważenia ciężkich towarów (nawet do 300 kg). Do zalet zaliczymy przede wszystkim prostą obsługę.
7.    Wagi sklepowe z legalizacją
Legalizacja to pewien rodzaj oceny zgodności wydawany przez Urząd Miar. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że waga precyzyjnie waży towary. Na każdej wadze znajduje się tabliczka z datą legalizacji.

Szuflady kasowe od Edikson

Warto wspomnieć, że szuflada do kasy fiskalnej to bardzo praktyczne rozwiązanie w różnego rodzaju punktach usługowych. Podstawową funkcją szuflady do kasy fiskalnej jest ochrona kapitału pieniężnego przed kradzieżą. Urządzenia mają specjalne zabezpieczenia, dzięki którym są one najlepszym sposobem na przechowywanie środków pieniężnych. Szuflada kasowa podblatowa pozwala także na szybką i prostą segregację monet i banknotów. Uporządkowane środki pieniężne wpływają natomiast na wydajność pracy. Warto wspomnieć, że podłączenie szuflady na pieniądze jest bardzo proste. Odpowiednia konfiguracja pozwoli na automatyczne otwieranie szuflady, co znacznie ułatwia proces obsługi klientów.

Budowa szuflad do kasy fiskalnej jest dość prosta. Zostały wyposażone w specjalny zamek lub przycisk chroniący ich zawartość i ułatwiający użytkowanie. Konstrukcja szuflad kasowych jest przemyślana bardzo dokładnie, dzięki czemu urządzenie może współgrać z kasą fiskalną. Szufladę kasową należy dopasować do rodzaju oraz wielkości punktu usługowego. Ze względu na budowę szuflady kasowe różnią się głównie rozmiarem. W niektórych lokalach sprawdzą się bardziej kompaktowe modele, a w innych niezbędne są duże szuflady do kasy fiskalnej. Większe szuflady pomieszczą bez problemu dużą ilość banknotów, walut oraz nominałów. Warto wspomnieć, że przegrody można modyfikować i personalizować zgodnie z potrzebami firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Edikson.

 

bottom of page