top of page

KASOTERMINALE

Zamów kasoterminal i zoszczędź nawet 7000 zł

Na wszystkie kasoterminale przysługuje zwrot w kwocie 700 zł z tytułu zakupu kasy online, każdy dostępny jest również w programie "Polska Bezgotówkowa", co wiąże się z oszczędnościami z tytułu abonamentu i prowizji, jak i w programie "Podatnik Bezgotówkowy" dzięki któremu mogą Państwo zaoszczędzić do 2500 zł z tytułu opłat za terminal. Ulgi i odliczenia przyznawane są niezależnie od modelu, ale różnią się od siebie kwotowo o czym piszę poniżej.

 

Państwowe Odliczenie 700 z tytułu zakupu kasoterminala

W pierwszej kolejności zaraz po zakupie odliczamy 700 zł z tytułu zakupu kasoterminala online. Przysługuje wszystkim podatnikom, którzy nigdy wcześniej nie stosowali w swojej działalności kasy fiskalnej. Kwotę 700 zł wystarczy odjąć od podatku w deklaracji VAT 7 lub jeśli nie są Państwo podatnikami VAT wystąpić z wnioskiem o zwrot na rachunek bankowy.

 

Dotacja do 1258 zł z programu Fundacji "Polska Bezgotówkowa"

Programem, z którego warto skorzystać przy okazji zakupu kasoterminala jest "Polska Bezgotówkowa" pozwalająca na instalacje 3 urządzeń bez abonamentu i prowizji od transakcji przez rok, z limitem do 100 tys. zł (limit 100 tys. dla każdego urządzenia, razem można uzyskać 300 tys. bezpłatnego obrotu), co daje oszczędność w skali roku w kwocie do około 1258 zł/sztuka (w zależności od modelu, o czym poniżej). Program promocji obrotu bezgotówkowego finansują wydawcy kart płatniczych, agenci rozliczeniowi oraz operatorzy kartowi Visa i Mastercard przy wsparciu Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Jesteśmy autoryzowanym partnerem organizatora akcji - Fundacji Polska Bezgotówkowa i chętnie pomożemy Państwu zakwalifikować się do programu.

Warto zwrócić uwagę, że Polska Bezgotówkowa działa inaczej w przypadku każdego urządzenia:

Pospay - brak abonamentu i prowizji od transakcji w okresie pierwszego roku, odpowiednio 39 zł netto i 0,69% Visa, 0,79% Mastercard od transakcji, co daje oszczędność 468 zł z tytułu abonamentu i do 790 zł z tytułu prowizji, razem 1258 zł/sztuka.

 

K2 Pay - abonament obniżony o 15 zł, brak prowizji od transakcji w trakcie pierwszego roku - 0,59% dla kart debetowych i 0,65% dla kart kredytowych VISA i Mastercard/Maestro, co daje oszczędność do 830 zł/sztuka.

 

Ipos Pocket - rabat 420 zł netto przy zakupie urządzenia lub 360 zł netto przy dzierżawie urządzenia.

 

 

Ulga do 5000 zł z programu "Podatnik Bezgotówkowy"

Po darmowym roku finansowanym przez program "Polska Bezgotówkowa" będą mogli Państwo skorzystać z kolejnego programu tym razem finansowanego przez rząd o nazwie "Podatnik Bezgotówkowy", który pozwala na odliczenie do 2500 zł kosztów działania kasoterminali. Ulga przysługuje każdemu kto spełnia kilka prostych warunków m.in. przyjmowanie płatności bezgotówkowych w odpowiedniej ilości. Pozwala na odliczenie do 200% kosztów poniesionych z tytułu używania kasoterminala. Na przykład jeśli będzie to 39 zł miesięcznie w przypadku Ipos Pocket i Pospay Online, odliczą Państwo aż 18,64 zł, co sprawi, że realny koszt posiadania urządzenia wyniesie jedyne 20,36 zł. natomiast Jeżeli zdecydują się Państwo na kasoterminal K2 Pay w abonamencie za 89 zł i skorzystają z programu "Podatnik Bezgotówkowy" realny wydatek wyniesie jedyne 46,45 zł. Dzięki przyjaznym rozwiązaniom prawnym kasoterminale są obecnie najpopularniejszymi urządzeniami fiskalnymi, które wdrażamy u swoich Klientów.

 

W kalkulacjach posłużyliśmy się kwotami netto a do wyliczeń przyjęliśmy liniowy PIT.

 

bottom of page