top of page

KASOTERMINALE

Zamów kasoterminal i zoszczędź nawet 7000 zł

Na wszystkie kasoterminale przysługuje zwrot w kwocie 700 zł z tytułu zakupu kasy online, każdy dostępny jest również w programie "Polska Bezgotówkowa", co wiąże się z oszczędnościami z tytułu abonamentu i prowizji, jak i w programie "Podatnik Bezgotówkowy" dzięki któremu mogą Państwo zaoszczędzić do 2500 zł z tytułu opłat za terminal. Ulgi i odliczenia przyznawane są niezależnie od modelu, ale różnią się od siebie kwotowo o czym piszę poniżej.

 

Państwowe Odliczenie 700 z tytułu zakupu kasoterminala

W pierwszej kolejności zaraz po zakupie odliczamy 700 zł z tytułu zakupu kasoterminala online. Przysługuje wszystkim podatnikom, którzy nigdy wcześniej nie stosowali w swojej działalności kasy fiskalnej. Kwotę 700 zł wystarczy odjąć od podatku w deklaracji VAT 7 lub jeśli nie są Państwo podatnikami VAT wystąpić z wnioskiem o zwrot na rachunek bankowy.

 

Dotacja do 1258 zł z programu Fundacji "Polska Bezgotówkowa"

Programem, z którego warto skorzystać przy okazji zakupu kasoterminala jest "Polska Bezgotówkowa" pozwalająca na instalacje 3 urządzeń bez abonamentu i prowizji od transakcji przez rok, z limitem do 100 tys. zł (limit 100 tys. dla każdego urządzenia, razem można uzyskać 300 tys. bezpłatnego obrotu), co daje oszczędność w skali roku w kwocie do około 1258 zł/sztuka (w zależności od modelu, o czym poniżej). Program promocji obrotu bezgotówkowego finansują wydawcy kart płatniczych, agenci rozliczeniowi oraz operatorzy kartowi Visa i Mastercard przy wsparciu Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Jesteśmy autoryzowanym partnerem organizatora akcji - Fundacji Polska Bezgotówkowa i chętnie pomożemy Państwu zakwalifikować się do programu.

Warto zwrócić uwagę, że Polska Bezgotówkowa działa inaczej w przypadku każdego urządzenia:

Pospay - brak abonamentu i prowizji od transakcji w okresie pierwszego roku, odpowiednio 39 zł netto i 0,69% Visa, 0,79% Mastercard od transakcji, co daje oszczędność 468 zł z tytułu abonamentu i do 790 zł z tytułu prowizji, razem 1258 zł/sztuka.

 

K2 Pay - abonament obniżony o 15 zł, brak prowizji od transakcji w trakcie pierwszego roku - 0,59% dla kart debetowych i 0,65% dla kart kredytowych VISA i Mastercard/Maestro, co daje oszczędność do 830 zł/sztuka.

 

Ipos Pocket - rabat 420 zł netto przy zakupie urządzenia lub 360 zł netto przy dzierżawie urządzenia.

 

 

Ulga do 5000 zł z programu "Podatnik Bezgotówkowy"

Po darmowym roku finansowanym przez program "Polska Bezgotówkowa" będą mogli Państwo skorzystać z kolejnego programu tym razem finansowanego przez rząd o nazwie "Podatnik Bezgotówkowy", który pozwala na odliczenie do 2500 zł kosztów działania kasoterminali. Ulga przysługuje każdemu kto spełnia kilka prostych warunków m.in. przyjmowanie płatności bezgotówkowych w odpowiedniej ilości. Pozwala na odliczenie do 200% kosztów poniesionych z tytułu używania kasoterminala. Na przykład jeśli będzie to 39 zł miesięcznie w przypadku Ipos Pocket i Pospay Online, odliczą Państwo aż 18,64 zł, co sprawi, że realny koszt posiadania urządzenia wyniesie jedyne 20,36 zł. natomiast Jeżeli zdecydują się Państwo na kasoterminal K2 Pay w abonamencie za 89 zł i skorzystają z programu "Podatnik Bezgotówkowy" realny wydatek wyniesie jedyne 46,45 zł. Dzięki przyjaznym rozwiązaniom prawnym kasoterminale są obecnie najpopularniejszymi urządzeniami fiskalnymi, które wdrażamy u swoich Klientów.

 

W kalkulacjach posłużyliśmy się kwotami netto a do wyliczeń przyjęliśmy liniowy PIT.

 

Kiedy jedni zamykają firmy, inni instalują kasoterminale odporne na Nowy Ład i zwiększające obroty średnio o 26%. Ultranowoczesne urządzenia ułatwiające biznes przez 3 lata dotuje rząd i Fundacja Polska Bezgotówkowa do kwoty prawie 7000 zł. Niektóre można już odbierać za darmo, wystarczy ekspresowa weryfikacja w BIK..

 

Po zakupie gwarantujemy darmową dostawę, programowanie oraz fiskalizację, zamówienia realizowane są w dniu akceptacji umowy, najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Ceny brutto - zawierają podatek VAT. 

 

Czym jest kasoterminal?

Rozwój technologii oraz oczekiwania klientów sprawiają, że firmy poszukują nowoczesnych rozwiązań. Usługodawcy i sklepy mają mieć nie tylko wysokiej jakości produkty czy usługi, ale także powinny być elastyczne i mobilne. Klientom zależy na różnorodnych udogodnieniach, a jednym z nich jest właśnie mobilna kasa fiskalna z terminalem. Termin ten może wydawać się skomplikowany, ale działanie wspomnianego urządzenia jest niezwykle proste. Kasoterminal to tzw. 3 w 1, czyli połączenie terminala płatniczego, kasy i drukarki fiskalnej. Urządzenie przypomina trochę większy terminal płatniczy i jest wyposażone w wysokiej jakości baterię litowo-jonową. Przenośna kasa fiskalna z terminalem posiada kilka modułów pracy: terminal sparowany z aplikacją płatniczą, drukarkę oraz kasę. Warto wspomnieć, że kasa fiskalna z terminalem honoruje karty kredytowe, debetowe, przelewy BLIK i urządzenia z modułem NFC. Płatność można przyjąć także w gotówce, a jej potwierdzeniem będzie wydrukowany paragon.

 

Kasa z terminalem: funkcjonalność

Kasoterminal jest nie tylko połączeniem kasy, terminala i drukarki. Kasa fiskalna z terminalem to narzędzie o rozbudowanej funkcjonalności i niezwykle prostej obsłudze. Do jej zadań możemy zaliczyć także system do zarządzania sprzedażą i sklepem. Dzięki kasie z terminalem można łatwiej przeprowadzić inwentaryzację sklepu, edytować i drukować paragony, obsługiwać wielu klientów jednocześnie. To także ułatwienie podczas dokonywania zwrotów i proste raportowanie wyników sprzedaży. 

Kasa fiskalna z terminalem: zalety

Płatności bezgotówkowe podbijają serca Polaków, a gotówkę nosi przy sobie tylko mały procent ludzi. Terminal jest więc obowiązkową pozycją na liście każdego przedsiębiorcy. Kasa fiskalna i terminal to ułatwienie pracy sprzedawcy oraz przyspieszenie procesu obsługi. Sprzedawca nie musi szukać reszty, a proces płatności zostanie zautomatyzowany. 


 

Do zalet przenośnej kasy fiskalnej z terminalem zaliczymy:

  1. Oszczędność miejsca i pieniędzy: nie trzeba kupować dwóch urządzeń, a wystarczy jeden kompaktowy kasoterminal.

  2. Kreowanie usługodawcy jako nowoczesnej firmy, która podąża za rozwojem technologicznym. Z poziomu klienta oznacza to przystosowanie się do zachodzących zmian w biznesie oraz inwestowanie w wygodę klienta.

  3. Kasa fiskalna i terminal w jednym sprawdzi się praktycznie w każdym punkcie usługowym. Rozwiązanie to szczególnie polecamy dla większych punktów handlowych, gdzie szczególnie ważna jest mobilność sprzętu.

  4. Paragony i faktury można wystawiać w dowolnym miejscu, nawet w domu klienta. Mobilna kasa fiskalna z terminalem to niezwykle poręczne urządzenie.

  5. To bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą więcej niż jeden punkt sprzedaży. Połączenie z Internetem zapewnia kontrolę nad sprzedażą we wszystkich punktach.

  6. Kasa z terminalem może wydrukować klasyczny paragon lub fakturę. Wystarczy wpisać NIP klienta, a reszta danych zostanie wczytana z systemu iPOS.

  7. Każda przenośna kasa fiskalna z terminalem ma wbudowaną łączność GSM. Urządzenia mogą zatem łączyć się z siecią Wi-Fi.


 

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

bottom of page