BLOG

MOJA PIERWSZA KASA FISKALNA

Zanim rozpoczniemy ewidencjonowanie, zgłośmy informację o zainstalowanej kasie do Naczelnika Urzędu Skarbowego. W tym celu należy wypełnić druk „Zgłoszenie przed fiskalizacją”. Przy rozpoczęciu ewidencjonowania możemy wnioskować o zwrot kosztów poniesionych z tytułu wszystkich zakupionych przez nas kas, także tych rezerwowych. Najlepiej od razu zdecydować, czy wystarczy nam jedna kasa fiskalna, czy chcemy mieć ich więcej, ponieważ później nie będziemy mogli liczyć na otrzymanie zwrotu za kolejne zakupione kasy. Zawiadomienie przed rozpoczęciem ewidencjonowania wysyłamy przed rozpoczęciem pracy na kasie w trybie fiskalnym. Zakupiona kasa może być ufiskalniona od razu, lub działać przez jakiś

KASA CZY DRUKARKA?

Drukarka fiskalna to urządzenie, które drukuje paragony bezpośrednio z programu sprzedażowego. W niektórych działalnościach zastosowanie drukarki fiskalnej jest konieczne. Ze względu na aktualne rozporządzenie nakazujące nazywać każdy towar nazwą własną tak, aby umożliwić jego bezwzględną identyfikacje. Powinieneś zainstalowaćdrukarkę fiskalną jeżeli twój asortyment przekracza kilka, maksymalnie kilkadziesiąt pozycji, lub jeżeli planujesz zmianę asortymentu podczas pracy z urządzeniem. Używanie ogólnych grup towarowych na kasie fiskalnej jest niezgodne z przepisami i prędzej czy później spowoduje problemy z urzędem skarbowym.

ODBIERZ 100 PLN NA ZAKUPY 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, polegających na informowaniu mnie drogą mailową lub telefoniczną o produktach i usługach Edikson.com. Wyrażając zgodę, o której mowa powyżej masz prawo w dowolnym momencie ją wycofać.

0

KOSZYK