top of page

KASY FISKALNE

Kasy fiskalne plasują się w czołówce akcesoriów obowiązkowych w działalności gospodarczej – ich podstawową funkcją jest rejestrowanie transakcji detalicznych pomiędzy przedsiębiorcami a klientami. W sklepie Edikson dostępne są rozmaite warianty produktowe dostosowane do zróżnicowanych potrzeb dzisiejszych firm. Wychodzimy naprzeciw Klientom, których interesuje zarówno tania kasa fiskalna – ceny w naszym sklepie zaczynają się już od 730 złotych – jak i urządzenia o znacznie szerszym zastosowaniu.

Po zakupie gwarantujemy darmową dostawę, programowanie oraz fiskalizację, zamówienia realizowane są natomiast tego samego dnia, najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Ceny brutto - zawierają podatek VAT.  

W ramach asortymentu sklepu możemy zaproponować:

  • kasy fiskalne,

  • drukarki fiskalne,

  • terminale płatnicze,

  • oprogramowanie handlowe,

  • systemy gastronomiczne i hotelowe,

  • skanery,

  • drukarki kodów,

  • wagi,

  • szuflady,

  • zestawy POS.

Kasa fiskalna, drukarka fiskalna czy kasoterminal?

Kasa fiskalna - samodzielne urządzenie z klawiaturą i mechanizmem drukującym, do którego możemy podłączyć terminal płatniczy, skaner czy szufladę. 

Drukarka fiskalna - urządzenie fiskalne współpracujące z oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze lub tablecie. 

Kasoterminal - kasa fiskalna, drukarka fiskalna i terminal płatniczy w jednym. Może drukować paragony z klawiatury ekranowej lub komputera, przyjmuje płatności bezgotówkowe kartą lub na przykład Blikiem. 

Realny koszt zakupu kasy fiskalnej

Kasa fiskalna – regulacje prawne

Przykładowa kalkulacja kosztu jaki poniesiemy przy zakupie kasy fiskalnej online w cenie 1380 zł brutto:
Kwota po odliczeniu VAT: 1121,95 netto
Wydatek po zaliczeniu jako koszt firmowy: 908,78 (przyjmując podatek liniowy 19%)
Wydatek po odliczeniu 700 zł zwrotu:  208,78 zł 

208,78 to realny wydatek jaki ponoszą Państwa po wszystkich odliczeniach

Konieczność stosowania takiego urządzenia sankcjonują przepisy zawarte w ustawie o podatku VAT. Kasa fiskalna potrzebna jest do sprawnego ewidencjonowania danych związanych ze sprzedażą detaliczną, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości podstawy opodatkowania, a także podatku należnego. Ustawa nakazuje również stosowanie kas umożliwiających przechowywanie wskazanych informacji – zarówno w przypadku urządzeń tradycyjnych, jak i online'owych. Kiedy w grę wchodzi drugi wariant, wymagane jest również zabezpieczenie umożliwiające sprawny i zaszyfrowany przesył danych na serwery Ministerstwa Finansów.

Kasa fiskalna – ceny i komfort użytkowania

Młodzi przedsiębiorcy stojący przed wyzwaniem założenia własnej działalności napotykają na swojej drodze wiele dylematów, które należy rozwikłać. Jednym z nich jest właśnie kasa fiskalna – jak wybrać produkt spełniający ich oczekiwania, cechujący się intuicyjną obsługą oraz wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje. Szybko okazuje się, że wybór tego typu produktów nie należy do najprostszych przez wzgląd na mnogość najróżniejszych typów oraz modeli. Klienci często nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli chodzi o kasy fiskalne, ceny uwarunkowane są przede wszystkim zakresem zastosowania narzędzia. Każdy model musi być dostosowany do przewidywanych w ustawie wymogów, dodatkowe funkcjonalności mogą natomiast zwiększyć komfort pracy i przejrzystość prowadzenia dokumentacji. Doskonałym przykładem demonstrującym różnice w wygodzie korzystania z kas fiskalnych jest ich mobilność. Osoby pracujące w stacjonarnych punktach handlowych, które w swojej pracy nie zmieniają miejsca, z powodzeniem mogą zaopatrzyć się w rozwiązania o większych gabarytach. Inaczej jednak będzie w przypadku przedsiębiorców wykonujących profesję, w której konieczna jest częsta zmiana lokalizacji – prawnicy, lekarze, dostawcy, hurtownicy itd. Innym czynnikiem wpływającym zarówno na cenę, jak i komfort użytkowania, jest interfejs. Proste, responsywne menu oparte na ikonografii z pewnością podniesie wygodę, lecz kwota potrzebna na zakup urządzenia również będzie wyższa.

Tania kasa fiskalna w sklepie Edikson

W naszym sklepie wychodzimy z prostego założenia – Klienci nie powinni rezygnować z wygody użytkowania kasy fiskalnej na rzecz niskiej ceny. Dołożyliśmy więc wszelkich starań, aby w asortymencie dobrać produkty wpisujące się zarówno w obszar komfortu obsługi, jak i konkurencyjnych cen. Decydując się na urządzenia dostępne w naszej ofercie, wybierają Państwo jakość i niezawodność za rozsądną kwotę. Niezależnie od tego, czy przedmiotem zainteresowania jest przenośna kasa fiskalna, czy raczej urządzenie przeznaczone do użytkowania stacjonarnego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją.

Działamy jako autoryzowany serwis, dzięki czemu możemy zagwarantować Państwu uzyskanie dotacji opiewającej na kwotę 700 zł na zakup pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej online. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami.

 

Jak wybrać najlepszą kasę fiskalną?

Kasy fiskalne sprzedawane w Polsce mają pamięć fiskalną na 1830 raportów dobowych i dlatego co kilka lat wymieniamy kasę na nową.

 

Przed zakupem kasy fiskalnej należy przemyśleć kilka kwestii:.

 

1. Ilość wystawianych paragonów

W niektórych punktach usługowych mamy do czynienia z kilkoma paragonami w ciągu dnia, a w innych jest ich nawet kilkaset. Dobrym pomysłem jest oszacowanie ilości paragonów i postawienie na kasę, która będzie idealnie pasować do natężenia ruchu klientów.

 

2. Budżet

Cena kasy fiskalnej jest oczywiście istotna, ale nie powinna być głównym powodem zakupu określonego modelu urządzenia. Warto wspomnieć, że najtańsze kasy fiskalne to wybór wielu firm, które potrzebują prostej w obsłudze kasy bez dodatkowych funkcji. Klienci dość często szukają kasy fiskalnej, która jest tania. Na cenę urządzenia należy jednak spojrzeć z innej perspektywy. Wystarczy podzielić koszt zakupu kasy fiskalnej na ilość miesięcy użytkowania. Wówczas okazuje się, że dobrej jakości urządzenie kosztuje niecałe 30 zł miesięcznie. W Edikson możemy zaproponować Państwu uzyskanie dotacji 700 zł na zakup pierwszej kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej online.

 

3. Mobilność kasy fiskalnej

W naszym sklepie znajdą Państwo różne rodzaje tanich kas fiskalnych wysokiej jakości. Stawiamy na różnorodność modeli, ponieważ zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb naszych klientów. Kasy fiskalne wykorzystywane w punktach stacjonarnych nie muszą być wykonane z wytrzymałego materiału. Mobilna kasa fiskalna powinna być natomiast lekka, wytrzymała i mieć duży akumulator pozwalający na wielogodzinną pracę bez ładowania. Dobrym pomysłem jest więc przemyślenie tego, czy potrzebują Państwo mobilną czy stacjonarną kasę. Urządzenia mobilne sprawdzą się zwłaszcza w przypadku osób pracujących z różnych miejsc, np. domu klienta, firmy i innych punktów usługowych. Wygoda podczas pracy jest bardzo ważna, a wożenie ze sobą ciężkiej kasy fiskalnej może być problematyczne.

 

4. Wielkość bazy PLU

Istotne są także aspekty techniczne kasy rejestrującej. Mowa głównie o bazie PLU, czyli nazwie towarów, które można zaprogramować. W niektórych kasach fiskalnych można dodać 2000 PLU, a w innych do 250000. Ilość pozycji PLU jest oczywiście uzależniona od wielkości biznesu oraz różnorodności towarów i usług.

 

5. Możliwość podłączenia innych urządzeń

W mniejszych punktach usługowych i sklepach nie ma zazwyczaj konieczności podłączania dodatkowych sprzętów, np. czytnika kodów czy wagi elektronicznej. W wielu rodzajach działalności takie rozwiązania są wręcz niezbędne. Kasy fiskalne mają możliwość podłączenia terminala płatniczego za pomocą USB lub specjalnego portu RS232. W naszym sklepie znajdą Państwo nowoczesne kasy fiskalne, które łączą się przez Bluetooth lub Wi-Fi.

 

6. Dodatkowe funkcje

Niektóre kasy fiskalne są wyposażone w niestandardowe funkcje. Zaliczymy do nich: elektroniczną kopię paragonu, systemy powiadomień o raportach dobowych, umieszczenie grafiki na paragonie.

 

7. Kto będzie korzystał z kasy fiskalnej

Urządzenie, z którego będzie korzystał pracownik, powinno mieć odpowiednie zabezpieczenia. Dzięki temu pracownik będzie miał dostęp tylko do niektórych funkcji i np. nie będzie mógł wykonać rocznego raportu sprzedaży. Zapewni to przedsiębiorcy bezpieczeństwo danych dotyczących długotrwałego obrotu w firmie.

 

8. Serwis

To wyjątkowo ważne kryterium, ponieważ domyślnym punktem serwisu kasy fiskalnej jest miejsce, w którym została zakupiona. Po zakupie urządzenia kasa fiskalna zostanie zgłoszona do Urzędu Skarbowego i przypisana do serwisu. W Edikson znajdą Państwo profesjonalny serwis oraz tanie kasy fiskalne.

 

Kasy fiskalne: oferta Edikson

W naszym sklepie stawiamy na różnorodność rozwiązań, ponieważ chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Znajdą u nas Państwo kasy fiskalne mobilne i stacjonarne, drukarki fiskalne oraz kasoterminale.

 

Mobilne kasy fiskalne

 

Służą do bezprzewodowej pracy, która jest najczęściej wykonywana w terenie. Wyróżnia je przede wszystkim duża odporność na warunki otoczenia, np. wysoką temperaturę czy wilgotność. Można z nich korzystać nawet zimą przy minusowych temperaturach. Mobilne kasy fiskalne są wyposażone w akumulator pozwalający na wielogodzinną pracę. Producenci zadbali także o stabilizację rolek papieru podczas przemieszczania się z kasą fiskalną. Klawiatura jest zazwyczaj wykonana z gumy, co pozwala chronić wnętrze urządzenia przed wilgocią. Rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w warsztatach samochodowych, drobnym handlu, u lekarzy czy w przypadku imprez plenerowych.

 

Kasy fiskalne jednostanowiskowe

To kasy małego oraz średniego zasięgu, które mają możliwość współpracy z innymi urządzeniami. Zaliczymy do nich: komputer, czytnik kodów kreskowych i wagę. Proste w obsłudze kasy są przeznaczone do małych sklepów, ponieważ baza PLU wynosi do 3000 kodów. Wyróżniamy także kasy jednostanowiskowe średniego zasięgu, w których baza PLU pomieści 12 000 produktów. Kasy fiskalne tego rodzaju są przystosowane do obsługi dużej ilości klientów. Urządzenia mają szybkie mechanizmy drukujące oraz bardzo wytrzymałą klawiaturę. Warto jednak wspomnieć, że kasy fiskalne jednostanowiskowe nie sprawdzą się w przypadku pracy mobilnej.

 

Systemowe kasy fiskalne

Rozwiązanie dedykowane dla bardzo dużych punktów handlowych ze sporym natężeniem ruchu. Możemy je wykorzystać w miejscach o wielu stanowiskach kasowych. Wyróżnia je obszerna baza PLU (nawet do 100 tys.) oraz wiele przydatnych funkcji. Te nowoczesne urządzenia współpracują z innymi urządzeniami, np. czytnikiem kodów lub wagą. Pozwalają także na w pełni zdalną kontrolę stanów magazynowych.

 

Drukarki fiskalne

Urządzenie wymaga integracji z zainstalowanym na komputerze programem sprzedaży. Paragony oraz faktury mogą być wystawione tylko z pomocą tego oprogramowania. Drukarka fiskalna nie działa samodzielnie, ale daje możliwość wykonywania zaawansowanych operacji, np. drukuje dokumenty niefiskalne, wykonuje analizy i raporty, sprawdza stany magazynowe, wystawia faktury VAT. Dzięki drukarce fiskalnej możemy stosować zautomatyzowane systemy rabatowania. Rozwiązanie znajdziemy w hipermarketach spożywczych lub przemysłowych, hurtowniach, księgarniach, stacjach paliw, fast foodach, sklepach z elektroniką, drogeriach czy sklepach z ubraniami.

 

Kasoterminale

Najprościej mówiąc jest to połączenie trzech urządzeń w jednym, czyli terminala płatniczego, kasy i drukarki fiskalnej. Kasoterminal przypomina trochę większy terminal płatniczy i wyróżnia go wielogodzinna praca na wytrzymałej baterii. Mobilna kasa fiskalna z terminalem pozwoli zarejestrować płatność, zrealizować ją i dodatkowo wydrukuje paragon.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Edikson.

 

bottom of page