top of page

KASY FISKALNE

Kasy fiskalne plasują się w czołówce akcesoriów obowiązkowych w działalności gospodarczej – ich podstawową funkcją jest rejestrowanie transakcji detalicznych pomiędzy przedsiębiorcami a klientami. W sklepie Edikson dostępne są rozmaite warianty produktowe dostosowane do zróżnicowanych potrzeb dzisiejszych firm. Wychodzimy naprzeciw Klientom, których interesuje zarówno tania kasa fiskalna – ceny w naszym sklepie zaczynają się już od 730 złotych – jak i urządzenia o znacznie szerszym zastosowaniu.

Po zakupie gwarantujemy darmową dostawę, programowanie oraz fiskalizację, zamówienia realizowane są natomiast tego samego dnia, najpóźniej kolejnego dnia roboczego. Ceny brutto - zawierają podatek VAT.  

W ramach asortymentu sklepu możemy zaproponować:

  • kasy fiskalne,

  • drukarki fiskalne,

  • terminale płatnicze,

  • oprogramowanie handlowe,

  • systemy gastronomiczne i hotelowe,

  • skanery,

  • drukarki kodów,

  • wagi,

  • szuflady,

  • zestawy POS.

Kasa fiskalna, drukarka fiskalna czy kasoterminal?

Kasa fiskalna - samodzielne urządzenie z klawiaturą i mechanizmem drukującym, do którego możemy podłączyć terminal płatniczy, skaner czy szufladę. 

Drukarka fiskalna - urządzenie fiskalne współpracujące z oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze lub tablecie. 

Kasoterminal - kasa fiskalna, drukarka fiskalna i terminal płatniczy w jednym. Może drukować paragony z klawiatury ekranowej lub komputera, przyjmuje płatności bezgotówkowe kartą lub na przykład Blikiem. 

Realny koszt zakupu kasy fiskalnej

Kasa fiskalna – regulacje prawne

Przykładowa kalkulacja kosztu jaki poniesiemy przy zakupie kasy fiskalnej online w cenie 1380 zł brutto:
Kwota po odliczeniu VAT: 1121,95 netto
Wydatek po zaliczeniu jako koszt firmowy: 908,78 (przyjmując podatek liniowy 19%)
Wydatek po odliczeniu 700 zł zwrotu:  208,78 zł 

208,78 to realny wydatek jaki ponoszą Państwa po wszystkich odliczeniach

Konieczność stosowania takiego urządzenia sankcjonują przepisy zawarte w ustawie o podatku VAT. Kasa fiskalna potrzebna jest do sprawnego ewidencjonowania danych związanych ze sprzedażą detaliczną, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości podstawy opodatkowania, a także podatku należnego. Ustawa nakazuje również stosowanie kas umożliwiających przechowywanie wskazanych informacji – zarówno w przypadku urządzeń tradycyjnych, jak i online'owych. Kiedy w grę wchodzi drugi wariant, wymagane jest również zabezpieczenie umożliwiające sprawny i zaszyfrowany przesył danych na serwery Ministerstwa Finansów.

Kasa fiskalna – ceny i komfort użytkowania

Młodzi przedsiębiorcy stojący przed wyzwaniem założenia własnej działalności napotykają na swojej drodze wiele dylematów, które należy rozwikłać. Jednym z nich jest właśnie kasa fiskalna – jak wybrać produkt spełniający ich oczekiwania, cechujący się intuicyjną obsługą oraz wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje. Szybko okazuje się, że wybór tego typu produktów nie należy do najprostszych przez wzgląd na mnogość najróżniejszych typów oraz modeli. Klienci często nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli chodzi o kasy fiskalne, ceny uwarunkowane są przede wszystkim zakresem zastosowania narzędzia. Każdy model musi być dostosowany do przewidywanych w ustawie wymogów, dodatkowe funkcjonalności mogą natomiast zwiększyć komfort pracy i przejrzystość prowadzenia dokumentacji. Doskonałym przykładem demonstrującym różnice w wygodzie korzystania z kas fiskalnych jest ich mobilność. Osoby pracujące w stacjonarnych punktach handlowych, które w swojej pracy nie zmieniają miejsca, z powodzeniem mogą zaopatrzyć się w rozwiązania o większych gabarytach. Inaczej jednak będzie w przypadku przedsiębiorców wykonujących profesję, w której konieczna jest częsta zmiana lokalizacji – prawnicy, lekarze, dostawcy, hurtownicy itd. Innym czynnikiem wpływającym zarówno na cenę, jak i komfort użytkowania, jest interfejs. Proste, responsywne menu oparte na ikonografii z pewnością podniesie wygodę, lecz kwota potrzebna na zakup urządzenia również będzie wyższa.

Tania kasa fiskalna w sklepie Edikson

W naszym sklepie wychodzimy z prostego założenia – Klienci nie powinni rezygnować z wy