top of page

Kasy fiskalne online


Od nowego roku zacznie obowiązywać rozporządzenie dotyczące nowej generacji kas fiskalnych, które będą mogły pracować online. Projekt jest obecnie na etapie uzgodnień społecznych. Nowe kasy będą wyposażone w funkcję wysyłki paragonów bezpośrednio do centralnej bazy paragonów stworzonej na serwerach ministerstwa i elektronicznie do konsumentów na ich życzenie.

Klienci kupujący aktualnie dostępne urządzenia według zapewnień ministerstwa nie będą zmuszeni do wymiany ich po 1 stycznia 2018 roku. Proces wymiany urządzeń zostanie rozciągnięty w czasie, ze względu na duże koszty dla przedsiębiorców i możliwości producentów. Pierwsze kasy online pojawią się na rynku prawdop

odobnie w na początku 2019 roku. W styczniowym rozporządzeniu ministerstwo określi cechy, którym będą musiały odpowiadać urządzenia. W dalszej kolejności producenci opracują modele nowych urządzeń i po homologacji projektów przez Główny Urząd Miar rozpoczną produkcję.

Proces wymiany urządzeń zostanie rozciągnięty w czasie. Wymiana kas będzie wynikać z ich naturalnego cyklu życia, to znaczy, że wymianie będą podlegały urządzenia technicznie zużyte (które - zdecydują ich właściciele) oraz takie, którym zapełni się pamięć fiskalna. Ministerstwo dodaje, że w niektórych branża, w których istnieje ryzyko nadużyć w zakresie ewidencji podatkowej, obowiązek wymiany urządzenia może być wprowadzony szybciej.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ostatnie posty
Archiwum
bottom of page