Kasy fiskalne online


Od nowego roku zacznie obowiązywać rozporządzenie dotyczące nowej generacji kas fiskalnych, które będą mogły pracować online. Projekt jest obecnie na etapie uzgodnień społecznych. Nowe kasy będą wyposażone w funkcję wysyłki paragonów bezpośrednio do centralnej bazy paragonów stworzonej na serwerach ministerstwa i elektronicznie do konsumentów na ich życzenie.

Klienci kupujący aktualnie dostępne urządzenia według zapewnień ministerstwa nie będą zmuszeni do wymiany ich po 1 stycznia 2018 roku. Proces wymiany urządzeń zostanie rozciągnięty w czasie, ze względu na duże koszty dla przedsiębiorców i możliwości producentów. Pierwsze kasy online pojawią się na rynku prawdop

odobnie w na początku 2019 roku. W styczniowym rozporządzeniu ministerstwo określi cechy, którym będą musiały odpowiadać urządzenia. W dalszej kolejności producenci opracują modele nowych urządzeń i po homologacji projektów przez Główny Urząd Miar rozpoczną produkcję.

Proces wymiany urządzeń zostanie rozciągnięty w czasie. Wymiana kas będzie wynikać z ich naturalnego cyklu życia, to znaczy, że wymianie będą podlegały urządzenia technicznie zużyte (które - zdecydują ich właściciele) oraz takie, którym zapełni się pamięć fiskalna. Ministerstwo dodaje, że w niektórych branża, w których istnieje ryzyko nadużyć w zakresie ewidencji podatkowej, obowiązek wymiany urządzenia może być wprowadzony szybciej.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ostatnie posty