top of page

Zostało mało czasu na wymianę kas fiskalnych

Do końca grudnia ponad 6 tysięcy firm branży motoryzacyjnej z województwa Pomorskiego musi wymienić swoje stare kasy fiskalne na nowe - podłączane do internetu tak zwane „kasy online”. Na razie zrobiła to dopiero niespełna połowa z nich. Część przedsiębiorców może nie zdążyć – mówi Wojciech Fularczyk przedstawiciel firmy EDIKSON.COM – największego serwisu kas fiskalnych w naszym regionie.

W województwie Pomorskim działa kilka tysięcy mechaników, wulkanizatorów i sprzedawców części samochodowych, którzy do końca roku muszą wymienić swoje kasy na nowe. Niestety większość z nich czeka z zakupem na ostatnią chwilę, czyli na koniec grudnia, tak jak przy każdym tego typu rozporządzeniu. Z naszych kalkulacji wynika, że część z podatników po prostu nie zdąży z wymianą sprzętu. Nasza firma jest w stanie zainstalować kilkadziesiąt urządzeń w ciągu doby, ale jeśli podatnik zgłosi się do nas 31 grudnia to na zakup porządnej kasy fiskalnej w dobrej cenie może być problematyczny. Są oczywiście osoby, które już zapowiedziały, że spędzą z nami noc sylwestrową i jesteśmy na to przygotowani, ale tych którzy nie lubią zamieszania lub zaplanowali świąteczne wyjazdy zachęcamy zgłaszania się do nas już wcześniej.

Wśród osób z branży motoryzacyjnej największą popularnością cieszą się małe, proste i tanie kasy największych polskich producentów jak Posnet czy Elzab. Na magazynie mamy nawet po kilkaset sztuk każdego modelu i na dzień dzisiejszy można przebierać ofertach. W tym roku producenci bardzo dobrze przygotowali się do wejścia w życie rozporządzenia, niektórych modeli może zabraknąć, ale najszybciej dopiero pod koniec grudnia. Ze względu na efekt skali nasze ceny są zawsze bardzo atrakcyjne w stosunku do cen producentów czy sprzedawców z Allegro, kupujemy duże ilości sprzętu prosto z fabryk i bardzo dużo sprzedajemy. Od lat jesteśmy wśród liderów pod względem sprzedaży nowych urządzeń Posnet w Polsce, dorównuje nam jedynie kilka dużych firm z Warszawy i aglomeracji Śląskiej. Obsługę naszych klientów zapewnia kilkunastoosobowa ekipa wykwalifikowanych serwisantów, którzy dojeżdżają do klientów w promieniu 100 km od Trójmiasta.

Ceny kas fiskalnych online kształtują się w okolicach 1400 zł, od tej kwoty podatnikowi przysługuje zwrot 700 zł w postaci odliczenia od podatku, bez względu na to, czy wcześniej posiadał kasę fiskalną czy nie, ważne żeby zdążył do końca miesiąca, dlatego warto już teraz umówić wizytę serwisanta – telefonicznie lub mailowo, nasz specjalista przyjedzie do Państwa i za darmo zainstaluje sprzęt, przeszkoli personel i wyjaśni wszelkie formalności. Można też przyjechać do naszej siedziby w Gdańsku przy ul. Goplańskiej 18. Jeśli do tej pory używali Państwo kasy fiskalnej zakupionej w innej firmie a chcieliby zakupić nowoczesną kasę w niższej cenie u nas, wystarczy skontaktować się z naszą firmą a my zajmiemy się likwidacją starej kasy. Do końca miesiąca listopada przewidujemy solidne rabaty premiując w ten sposób decyzję o wcześniejszym zakupie. Przy okazji wymiany kasy fiskalnej proponujemy również darmowy terminal płatniczy na roczną próbę, warto z tego skorzystać.

Ostatnie posty
Archiwum
bottom of page