top of page

Darmowe terminale płatnicze dla firm rewolucyjny program Polska Bezgotówkowa

Dzięki programowi polskiej Fundacji Bezgotówkowej każdy przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal płatniczy na rok. Nie poniesie żadnych kosztów w postaci dzierżawy, prowizji i instalacji, można zainstalować, aż trzy urządzenia na jeden NIP. Uczestnikiem programu może zostać firma, która nie obsługiwała transakcji kartowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jej działalność jest prowadzona w maksymalnie w 5 punktach.

Fundacja Polska Bezgotówkowa, która finansuje program kwotą 600 milionów złotych jest wspólną inicjatywą banków, organizacji Visa i Mastercard oraz agentów rozliczeniowych. Program wspiera Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i Związek Banków Polskich. Celem jest zrównanie dostępności płatności bezgotówkowych z gotówkowymi poprzez podwojenie w trzech najbliższych latach liczby terminali, których według danych Narodowego Banku Polskiego jest obecnie ponad 600 tys.

Przedsiębiorca może zamówić wszystkie trzy urządzenia od razu lub oddzielnie do końca 2021 r., z tym, że instalacja pierwszego urządzenia musi nastąpić do 31 grudnia 2020 r. Roczne finansowanie dotyczy każdego urządzenia z osobna. Obejmuje wszystkie opłaty i prowizje od transakcji do limitu 100 tys. zł obrotu z kart rocznie. W przypadku przekroczenia tego progu, przedsiębiorcę będą obowiązywać niskie stawki zgodne z podpisaną umową. Jak pokazują doświadczenia, taki próg obrotów jest wystarczający i przedstawiciele sektora MSP przekraczają go bardzo rzadko. Dodatkowo przedsiębiorcy mają zapewniony serwis terminali oraz całodobowe wsparcie Centrum Obsługi Klienta. Firma Edikson Systemy Sprzedaży razem z centrum rozliczeniowym Paytel S.A. przygotowała dla klientów umowę na 12 miesięcy, która po tym okresie nie musi być przedłużania a klient nie poniesie żadnych kosztów związanych z jej ewentualnym nieprzedłużeniem. To obecnie jedyna taka oferta na rynku. Inni operatorzy oferują umowy z minimalnym okresem trwania 24-48 miesięcy, które po roku zobowiązują do ponoszenia opłat, nawet jeżeli przedsiębiorca nie będzie korzystał z urządzenia. To bardzo ważne dla przedsiębiorców, którzy nie są w stanie przewidzieć opłacalności przyjmowania płatności kartami lub zakończą działalność.

Według badania przeprowadzonego przez Mastercard w 2016 r. 55% Polaków płaci jedynie kartą a przedsiębiorcy nieprzyjmujący transakcji bezgotówkowych tracą nawet 25% klientów. W grupie wiekowej 16-34 lat, ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 40%. Co drugi konsument woli robić zakupy w miejscu gdzie może zapłacić w wybrany przez siebie sposób. Liczba korzystających z kart płatniczych rośnie a wraz z nimi liczba transakcji. Obecnie w Polsce aktywnych jest aż 38 milionów kart. Z tych danych jasno wynika, że klienci oczekują od sprzedawców zapewnienia obsługi płatności bezgotówkowych.

Płatności za pośrednictwem terminali płatniczych przyspieszają także obrót środków w firmach obsługujących innych przedsiębiorców, gdyż często dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy wystawiania faktur przelewowych i ewentualnych kosztów windykacji.

Dla użytkowników kas fiskalnych ważną informacją jest również to, że rząd kończy prace na projektem przepisów, które nałożą na firmy obowiązek akceptacji transakcji kartowych. Terminale płatnicze są sposobem na spełnienie tego warunku. Według zapowiedzi wspomniane przepisy mogą pojawić się już w marcu tego roku.

Rząd promuje obrót bezgotówkowy m.in. ze względu na wysokie koszty gotówki, które rocznie sięgają nawet 1% PKB, na co składa się produkcja banknotów, liczenie, przewożenie i przechowywanie.

Poza przytoczonymi argumentami za uczestnictwem w programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego przemawia aspekt czysto biznesowy. Dla przedsiębiorcy terminal płatniczy otwiera nowe możliwości rozwoju. Dzieje się to za sprawą usług dodatkowych, dzięki którym można np. sprzedawać doładowania telefonów, które zwiększają średnio przychód przedsiębiorcy o 1000 zł miesięcznie. Terminal pozwala również wypłacać gotówkę w miejscach gdzie nie ma rozwiniętej sieci bankomatów. Obsługuje także opłaty kartami wydanymi za granicą. Funkcje terminala poszerzają ofertę przedsiębiorcy i grupę klientów bez dodatkowych inwestycji. Samo urządzenie jest natomiast dostosowane do każdego biznesu. Do wyboru są modele stacjonarne wykorzystywane np. w sklepach i przenośne wykorzystywane np. w restauracjach. Terminale obsługują wszystkie rodzaje najpopularniejszych kart i płatności w tym również mobilne (telefonem).

Naszą firmę wyróżnia

- dostępność terminali na magazynie w Trójmieście (większość firm wysyła je z centrali)

- bezpłatna instalacja i szkolenie przez wykwalifikowanego pracownika

- krótki okres aktywacji

- umowa zawierana jedynie na gratisowe 12 miesięcy nie ma obowiązku zawierania jej na okres płatny jak w firmach konkurencyjnych (standardowo 24-48 m-cy)

- możliwość zainstalowania 3 terminali w okresie 3 lat całkowicie bezpłatnie, bez konieczności przechodzenia na płatne umowy

- po bezpłatnym okresie najniższe stawki dzierżawy i prowizji odpowiednio 31 zł i 0,2%

- zajmujemy się również kasami fiskalnymi i systemami sprzedaży nie będzie problemu z ich ewentualną konfiguracją

Wyprzedź konkurencję i zwiększ zyski - zamów darmowy terminal w Edikson!

Ostatnie posty
Archiwum
bottom of page